Geoblog.pl    wrubson    Podróże    Azja Południowo-Wschodnia 2008/2009    Kanton

Kanton

Chiny
Chiny, Guangzhou

Dzis po poludniu wyjechalismy z Hong Kongu. Wsiada sie na stacji kolejowej w srodku miasta - przechodzi odprawe paszportowa i po dwugodzinnej jezdzie trafia do Guangzhou - czyli Kantonu, gdzie na dworcu jest chinska granica. Pojechalismy metrem na wysepke Shamian na rzece Perlowej - to cos w rodzaju starowki Kantonu. Budynki kolonialne, piekny deptak - zdjec nie mam bo zrobilo sie juz ciemno. Kanton ma bardzo wysoka zabudowe. Wszedzie wiezowce. A na tej wysepce jest dosyc niska zabudowa. Zreszta na niej znajduja sie konsulaty, m. in. polski konsulat. Obok naszego hostelu jest jakis wypasiony hotel pelen amerykanow.
Powietrze tu i w Hong Kongu jest strasznie suche i ostre az usta pekaja.

Halina
Halina - 2008-12-02 11:52
No teraz to pięknie przekazujesz informacje.Przy odrobinie wyobrażni mogę z wami podróżowac.

Anita
Anita - 2008-12-03 11:13
czasami nie musisz miec statywu zeby zrobic zdjecia nocne. Po prostu poszukaj czegos zeby polozyc na tym aparat (lawka, murek etc.), daj aparat na 2sec opoznienie i zdjecia powinny ci wychodzic takie jak przy statywie. Caly czas mozesz miec apartat na szyi, staraj sie tylko nim nie poruszac :)

wrubson
Marek Wróbel